Jednym z najczęstszych pytań, które słyszą instruktorzy kulturystyk, jest to, jakie odżywki na trening najlepiej wybrać. Doświadczeni trenerzy, podpowiadają najczęściej, że odżywki na trening, powinny wyróżniać się następującymi cechami:

  • Wysoka zawartość składników aktywnych i brak wypełniaczy– najlepsze odżywki na trening, zawierają minimalną ilość substancji wypełniających, dzięki czemu, ich działanie jest znacznie silniejsze, od najtańszych odżywek. Warto zwrócić uwagę na zawartość makroskładników w odżywce – jeśli zawiera ona dużo węglowodanów, nie będzie ona wskazana dla osób w okresie redukcji.
  • Szeroki skład – dzięki temu, osoba trenująca nie musi kupować kilku preparatów – wystarczy jeden. Odżywki na trening zawierają zwykle takie substancje, jak aminokwasy, witaminy, minerały, elektrolity i środki, które poprawiają wydajność treningu. Dla wielu osób, brak konieczności zabierania na trening dodatkowych suplementów, takich, jak BCAA, kreatyna czy środki z kofeiną, jest bardzo dużym ułatwieniem.
  • Duże, ekonomiczne opakowanie – dzięki temu, jedna porcja odżywki na trening wychodzi znacznie taniej niż w przypadku odżywek w małych opakowaniach.
  • Dobry smak – dzięki temu, przyjmowanie odżywki jest znacznie przyjemniejsze.

Doświadczeni instruktorzy kulturystyki mają zwykle zestaw swoich ulubionych odżywek co do których nie ma wątpliwości, jeśli chodzi o siłę działania. Trener pomoże także wybrać sklep, w którym zakupy odżywek na trening będą najbardziej opłacalne.