Hardcorowe przedtreningówki to preparaty, które są stosowane w celu osiągnięcia maksymalnego pobudzenia przed treningiem. Dzięki nim można trenować jeszcze intensywniej oraz osiągnąć silniejszą pompę mięśniową, co przełoży się w efekcie na większe mięśnie i znaczny wzrost siły. Przedtreningówka pozwala także na szybkie „wejście w trening” z jak największą intensywnością.

 

Najważniejsze substancje, stosowane w hardcorowych przedtreningówkach, to:

  • Kofeina – podwyższa ciśnienie, poprawia nastrój i sprawia, że do mięśni dochodzi więcej krwi. Kofeina bezwodna ma bardzo szybkie działanie, a ta pochodząca ze źródeł naturalnych (yerba mate, guarana), działa dłużej.
  • Cytrulina – bez niej nie może obyć się żadna hardcorowa przedtreningówka. Ten składnik poprawia działanie argininy, która jest z kolei odpowiedzialna za rozszerzenie naczyń krwionośnych i szybszą wymianę składników odżywczych.
  • Kreatyna – stanowi obecnie podstawę suplementacji. W hardcorowych przedtreningówkach znajdziemy przede wszystkim najbardziej aktywne, silnie działające formy kreatyny, takie, jak jabłczan czy kre-alkalyn. Kreatyna w uproszczeniu dostarcza mięśniom więcej energi.
  • Beta-alanina – poprawiająca wytrzymałość oraz kondycję. Dzięki niej, podczas intensywnego treningu nie dochodzi do zakwaszenia mięśni, które może prowadzić do zakwasów.
  • Tauryna – to składnik poprawiający skupienie i koncentrację, a także przyśpieszająca spalanie tłuszczu. Tauryna będzie poprawiała Twój humor oraz pozwoli na dłuższy trening z maksymalną wydajnością.