Instruktor kulturystyki to doświadczona osoba, która będzie umiała pokierować naszym treningiem w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów. Trener pomaga także w wyborze odpowiednich suplementów oraz służy pomocą psychologiczną, gdy dopada nas zniechęcenie do treningu.

Jaki powinien być instruktor kulturystyki?

Dobry instruktor kulturystyki powinien być osobą z dużym doświadczeniem, która posiada odpowiednie wykształcenie i ogromną dozę entuzjazmu. Bardzo ważna kwestią jest też posiadanie wiedzy na temat dietetyki i suplementacji – te czynniki mają decydujący wpływ, jeśli chodzi o osiąganie maksymalnych efektów. Jeśli trenujemy po to, by schudnąć lub cierpimy na jakieś dodatkowe dolegliwości, dobrym rozwiązaniem będzie wybranie instruktora kulturystyki, który ma doświadczenie także w takich przypadkach.

Najlepszym rozwiązaniem jest osobiste spotkanie się z instruktorem kulturystyki.

Dobry instruktor, na pewno wysłucha Twojej historii i zapyta o to, czy nie zdarzały Ci się wcześniej jakieś kontuzje (zwłaszcza związane z treningiem siłowym lub wytrzymałościowym). Podczas rozmowy z trenerem, warto zapytać go o doświadczenie w tworzeniu planów żywnościowych oraz o sukcesy, które udało mu się osiągnąć podczas pracy z innymi osobami. Dobry trener nie daje także nierealnych nadziei na osiągnięcie szybkich sukcesów. Zamiast tego, powinien zaproponować realny plan treningu i diety, który będziecie mogli wspólnie zrealizować.

 

Warto także zwrócić uwagę na to, czy trener posiada odpowiednie certyfikaty.